VÍKEND PATŘIL PANTHERŮM

 

Víkend byl ve znamení finálových soubojů a hned ve dvou jsme mohli vidět PBP. V Bitters lize PBP potvrdili svojí dominanci a hravě si poradili s Ostravou i přesto, že ostravští nedali PBP nic zadarmo. PBP porazili Steelers 30:7. Mnohem zajímavější souboj byl k vidění v neděli na Uhelných skladech, kde se odehrávalo finále 3. Ligy a byl to doopravdy nervy drásající zápas, který skončil výhrou PBP 14:3

Už začátek zápasu byl trochu netradiční PBP vyhráli los a překvapivě zvolili příjem až po poločase. První komu se podařilo skórovat byli PBP. Sharks  se podařilo připsat si alespoň 3 body za field goal. Byl to souboj obran a oba dva týmy svými výkony jasně říkali, že zrovna právě oni chtějí vyhrát. Ke smůle domácích PBP se při hře zranil QB a kicker  Jirka Chvalina a trenéři museli řešit zapeklitý problém.  To co se odehrávalo na hřišti bylo něco naprosto neskutečného. I přes absenci QB se útoku dařilo posouvat  nějakým způsobem v před, nicméně skórovat se jim nedařilo. QB pozice se ujal runningback Jan Široký a jakožto hráč bez zkušenosti na této pozici předváděl velmi slušný výsledek. Třinečtí Sharks samozřejmě cítili možnost, aby zápas otočili ve svůj prospěch přeci jen útok bez fungujícího QB musí řešit řadu problémů. Obrana PBP, ale naštěstí Sharks zastavovala a nedovolila jim získat žádné body. Těžko jen slovy popsat co se na hřišti odehrávalo. Téměř vyrovnaný stav a oba dva týmy potřebovali skórovat a ani na jedné straně se nedařilo. Bylo to něco naprosto neuvěřitelného. Situace byla natolik vyhrocená, že se PBP rozhodl pomoct i  kouč hlavního týmu Daniel Levy. Nejblíže k připsání bodů byli PBP před koncem 2. čtvrtiny, ale Sharks se podařilo útok PBP udržet a tak po první polovině byl stav pořád 6:3.

V druhé polovině se PBP museli stále potýkat s absencí QB. Na útoku PBP bylo vidět, že se tím trápí. NA druhé straně se trápil i útok Sharks, kteří svého QB měli, ale nedařilo se jim skórovat. Ještě horší pro útok Sharks bylo, že přišli 2x o míč a připravili se tak o možnost připsat si nějaké body. Obrana PBP si alespoň připsala dva fumbly a velký obdiv. Na pozici QB se objevil Martin Šindler. Není se čemu divit je to velmi zkušený hráč z bohatými zkušenostmi, ale ani jemu se nedařilo dojít si s útokem pro další body. Atmosféra na hřišti by se dala krájet. Útok PBP se snažil urvat nějaké body a odskočit tak Sharks a Sharks se snažili získat touchdown a otočit tak zápas ve svůj prospěch. Osud každého z týmu visel na vlásku. Tenhle zápas byl hlavně o obranách, které předváděly neskutečné výkony a drželi svůj tým. Sharks se trochu nechali strhnou vyhroceností zápasu a škodily si vlastními fauly, ale ani to nepomohlo útoku PBP skórovat. Zlom přišel až ve 4. Čtvrtině kdy útok Sharks rozehrával těsně před svojí end zónou a obrana PBP zatlačila a složila QB Sharks v end zóně a připsali si tak safety. V závěru zápasu se na svojí pozici vrátil Jirka Chvalina, ale nepodařilo se mu dovést útok k tíženým bodům.  Těsně před koncem zápasu si PBP připsali ještě jeden touchdown po zachyceném interceptionu. V tomto zápase naprosto obrana PBP excelovala a hlavně díky ní PBP tento zápas vyhráli. Závěr ještě předvedl trochu vyhrocený okamžik ze strany Sharks. Nervy pracovali a i přesto, že bylo naznačeno že PBP budou zaklekávat tak obrana Sharks se zachovala trochu nekorektně a vlétla do útoku jak utržená z řetězu. Došlo ještě k menšímu dohadováním s rozhodčím a pár vteřin před koncem byl jeden z hráčů Sharks vyloučen.

Oba dva týmy předvedli nádherný fotbal a neskutečné výkony, celou dobu bylo na co koukat a každý kdo to neviděl o hodně přišel.

 
Photo: Libor Vočadlo /  www.facebook.com/liborvphoto

Photo: Libor Vočadlo / www.facebook.com/liborvphoto

 
 
Photo: Libor Vočadlo /  www.facebook.com/liborvphoto

Photo: Libor Vočadlo / www.facebook.com/liborvphoto

 
 
 
 
 
Nikola Šindelková