PBP SI ZAHRAJÍ FINÁLE DVAKRÁT

Tuto sobotu 14.7.2018 všechny fanoušky čeká největší událost na poli amerického fotbalu a to 25. Czech Bowl. Po neuvěřitelných 21 letech se finálový zápas vrací do Ostravy a k vidění bude repríza loňského finále. Tradičně uvidíme PBP, kteří budou obhajovat titul proti Ostravě Steelers. A jak, že si kluci s PBP letos vůbec vedli?

Od doby co sleduji PBP bych řekla, že letos měli nejlepší sezónu a dosahovali neuvěřitelných výsledků. Pro soupeře bylo velmi obtížné projít přes obranu a připsat si nějaké body. Útok šlapal jak hodinky a minimum akcí končilo neúspěchem. Letos byli PBP doopravdy velmi dobře připraveni. Za vše mluví jejich bilance v základní části a to 368:54. Pro srovnání druhý finalista Steelers mají bilanci 242:172. PBP tak základní částí prošli bez jakýkoliv problémů a bez jediné porážky. Kluci letos na hřišti předváděli neuvěřitelné výkony a plno soupeřů si na nich vylámalo zuby a odjížděli domů s nulou. PBP tak do finále vstupují jako favorité a jdou si pro 6tý titul v řadě. Podaří se Steelers přetrhnout vítěznou sérii PBP? To se dovíme v sobotu, takže neváhejte a vyražte podpořit kluky do Ostravy. Kluci budou potřebovat každého fanouška a navíc finále má vždy jedinečnou atmosféru, kterou musíte zažít.

PBP ovšem letos nefigurovali pouze v jedné lize, ale hned ve dvou. Druhý tým PBP jsme mohli vidět ve 3. Lize a oni sklízeli úspěchy. Na rozdíl od kolegů v nejvyšší soutěži PBP 2 okusili jednu porážku, ale jinak byla jejich sezóna bezchybná. Bohužel kluky s PBP2 jsem měla možnost vidět hrát pouze jednou. Nicméně jejich zápas byl o něco dramatičtější než u jejich kolegů z nejvyšší soutěže, ale i tak si dokázali se soupeřem poradit. Díky úspěšné sezóně a vítězstvím v semifinále se i oni probojovali do finále své ligy do Bronze Bowlu. Ten se odehraje tuto neděli 15.7.2018 v Uhelných skladech PBP 2 se utkají s Třinec Sharks.  Je to porpvé v histori kdy se PBP probojovali do dvou finále ve dvou různých soutěží. Takže kdo se nedostane v sobotu do Ostravy může v neděli podpořit PBP2 v Praze.

Mužské soutěže se tedy blíží do svých finálových soubojů a sezóna je pomalu u konce. Naštěstí tím fotbalové dětí nekončí a na podzim se můžeme těšit na soutěž juniorů a žen a i zde má PBP své zástupce. Nezapomeňte fandit i na podzim snad se letos PBP podaří posbírat všechny tituly.

 
Photo: Libor Vočadlo /  www.facebook.com/liborvphoto

Photo: Libor Vočadlo / www.facebook.com/liborvphoto

 
Nikola Šindelková