OFICIÁLNÍ KLUBOVÉ PROHLÁŠENÍ

Czech
Po osmi titulech v řadě v nejvyšší české lize amerického fotbalu se tým Prague Black Panthers rozhodl přijmout novou výzvu a se svým prvním týmem bude od sezóny 2019 nastupovat v jedné z nejlepších evropských lig - rakouské AFL. Tam se bude měřit s nejlepšími týmy z celé Evropy a snažit se o další růst týmu, jak po straně hráčské, tak po straně organizační.

Obě federace, ČAAF i AFBO, tento krok již schválily.

 Druhý tým PBP bude soutěžit ve druhé české lize, kterou si vybojoval vítězstvím v Bronze Bowlu 2018. Všechny mládežnické týmy i s ženským týmem zůstávají nadále ve svých soutěžích pod hlavičkou ČAAF.

 Těšíme se na vaši podporu v sezóně 2019, kde ji budeme potřebovat ještě více než doposud. PBP se budou snažit reprezentovat v Evropě nejen svůj klub, ale i celý český americký fotbal, tak aby se mohl jako celek stále rozvíjet směrem kupředu.

English:
After eight championship titles in a row in the 1st Division of Czech Association American Football, the Prague Black Panthers have decided to take on a new challenge starting the 2019 season, its A team will be competing in one of the best European leagues. - They will be measured with the best teams from all over Europe and strive for further development of our organization and players.

Both Federations, ČAAF and AFBÖ have already approved this.

The B team will compete in the 2nd Division of Czech American Football Association. All youth teams and women's team remain in their competitions under the ČAAF.

We are looking forward to your support in 2019 season. PBP will try to represent in Europe not only themselves, but also the entire Czech American Football.
 

AFL_Verlauf.jpg
 
 
Vojtech Novak