Vítejte v sekci fotbalu pro holky/ženy.

Tým koček vznikl pod záštitou PBP klubu v roce 2013.

Od té doby jsme se připravovaly, trénovaly a od roku 2015 hrajeme 1. ženskou ligu a opakovaně se objevujeme ve finále.

Jak vypadá naše sezóna?

V lednu začínáme trénovat naši fyzičku – chodíme do posilovny, kde se zaměřujeme jak na atletiku, tak posilování svalstva. Tyto tréninky probíhají společně v ALL IN Training Complex na adrese Průmyslová 1616, 198 00, Praha. Tady se můžeš podívat na video z přípravy z minulého roku, ať máš lepší představu.

V dubnu, když už je slunce výš, chodíme ven, trénujeme s juniory a zaměřujeme se detailně na jednotlivé hrací pozice. Každému sedne něco jiného, ale věř, že každý si u nás najde své místo. Kdybys nevěděla, jaká pozice ti bude sedět, naši zkušení trenéři ti rádi pomůžou a poradí. V květnu pak zužitkujeme, co jsme se naučily a začneme postupně trénovat kontakt, abychom se připravily na přátelský zápas. Na prázdniny si dáváme pauzičku, ale scházíme se už koncem srpna, abychom se rozhýbaly, a 3. nebo 4. víkend v srpnu jezdíme na 4 dny na soustředění, kde je to dřina, ale i velká zábava. Zde se soustředíme hlavně na souhru týmu a herní strategie tak, abychom byly připravené na sezónu a zápasy, které začínají začátkem září.
V sezóně pak trénujeme dvakrát týdně a o víkendu máme zápasy. Celá sezóna trvá zhruba do začátku listopadu, kde je velké finále a rozhoduje se o tom kdo dostane zlatou placku. Do konce roku si pak dáme pauzičku na pečení cukroví a zasloužený relax. No a v lednu se zase potkáme, abychom přebytečné kalorie vyběhaly.

Tréninky venku (od dubna) probíhají na hřišti Na Šancích, Turínská 1, 109 00, Praha.

Co říkáš, přidáš se k nám?

Nám je jedno, jestli jsi malá, velká, zelenovlasá nebo nosíš brýle, hlavně, jestli máš chuť si s námi zacvičit, zajít s týmem na večeři nebo jinou akci a protáhnout nohy po celém dni sezení ve škole nebo v práci. Děláme to pro zábavu, ale milujeme to. V týmu potkáš velké srdcaře i ty, které potřebují odreagování od běžného života. Jsme parta holek, které baví stejná věc, jdou si za stejným cílem a budeme rády, když v tom budeš s námi.

Tady je plán na sezonu 2019 ať víš, co tě konkrétně čeká.

Kdy

Jak často

Kde

Co

Leden - Březen

3x týdně*

ALL IN Training Complex / Posilovna

Atleticko-posilovací trénink

Duben

2x týdně

Venkovní tréninky, hřiště Na Šancích

Trénování technicky jednotlivých pozic

Květen

2x týdně

Venkovní tréninky, hřiště Na Šancích

Trénování technicky jednotlivých pozic – Kontakt + trénování strategií

Červen

2x týdně

Venkovní tréninky, hřiště Na Šancích

Trénování technicky jednotlivých pozic + Souhra týmu

Srpen

1x

Bude upřesněno

4denní soustředění

Září - Listopad

2x týdně

Venkovní tréninky, hřiště Na Šancích

Trénování v týmu

+ zápasy

Praha, Brno

 

 

 

 

 

*1x týdně pro nové členy

 

 

Aby bylo kde trénovat, platí si všichni příspěvky ve výši 4.500,- / celý rok. Tato částka se rozloží na 4x.

Jak na to?

Napiš nám na cats@pragueblackpanthers.cz anebo se nám ozvi na Facebooku. My tě v co nejkratším možném čase budeme kontaktovat zpět.

Od ledna též budeme mít nábory, přijď se za námi rovnou podívat a dozvědět se víc.

Leden-březen, každou neděli 16-17 hodin v ALL IN Training Complex na adrese Průmyslová 1616, 198 00, Praha.

 

Ještě něco málo o fotbalu…

Máme tu dva druhy amerického fotbalu: Tackle a flag.

●        Tackle je kontaktní verze fotbalu, kde nosíme chrániče na ramena a helmy. V České ženské lize mohou hrát tackle verzi amerického fotbalu holky od 19 let, případně 17 let, pro ty, které si vyřídí postaršení anebo mají zkušenosti z flag fotbalu.

 

●        Flag fotbal je nekontaktní varianta amerického fotbalu, která je hodně běhavá. Místo skládání soupeře se zde strhávají protivníkovi vlaječky, které jsou umístěny v pase. Právě protože je to nekontaktní varianta, můžou ho hrát holky od 15 let. Flag fotbal je první krok k tackle fotbalu a je skvělou průpravou. Ve flag fotbalu se hrají taktéž soutěže (U15 a U19), dokonce máme v ČR ženský národní tým, který se v roce 2018 zúčastnil mistrovství světa v Panamě. Jak vypadá flag fotbal se můžeš podívat v tomto videu.