ACADEMY U19 SLAVÍ TITUL

V létě ovládli mužskou Bitters ligu, v říjnu dorosteneckou a teď přidali Prague Black Panthers titul i v Bitters juniorské lize amerického fotbalu. V osmnáctém ročníku porazili v Junior Bowlu Budweis Hellboys vysoko 48:6.

Oba týmy vstupovaly do finále neporažení v letošním ročníku ligy. Přesto byli Black Panthers velkými favority. Pražský tým totiž prošel základní částí a semifinálovým duelem drtivým způsobem. Hellboys se na své výhry museli nadřít o poznání více.

Hellboys se málem podařilo zaskočit favorita hned první akcí zápasu. Dlouhý běh přes celé hřiště, ale vrátil faul, a tak se slova ujal pražský tým. Životní výkon podal Matěj Stejskal, který si ve finále připsal pět touchdownů. „Je to skvělý pocit, nedokážu to ani popsat. Ještě nikdy jsem nedal pět touchdownů za zápas.”

Black Panthers se dočkali titulu po delším čekání. Naposled vyhráli titul v roce 2014. „Jsem obrovsky hrdý na kluky, že to konečně dotáhli do vítězného konce. V posledních letech nám chybělo málo,” oddechl si po čekání na titul hlavní trenér Black Panthers, Jan Štielger.

Co stojí za úspěchem Black Panthers v mládežnických kategoriích? Štiegler za úspěchem vidí především přípravu. „Kluci makali už od ledna, kdy jsme společně začali s posilováním a běháním. Někteří junioři hráli v seniorské kategorii. Klobouk dolů. V tak mladém věku je jejich přístup k fotbalu je neuvěřitelný.”

Source: Radim Kroulík / www.caaf.cz

 
Photo: Libor Vočadlo /  www.facebook.com/liborvphoto

Photo: Libor Vočadlo / www.facebook.com/liborvphoto

 
 
 
 
 
Vojtech Novak