STÁLE NEPORAŽENÍ

V neděli 20.5. byl k vidění na Uhelných skladech odvetný zápas mezi Prague Black Panthers proti Brno Alligators. Odveta se Brnu příliš nevydařila. Nepodařilo se jim porazit domácí PBP a tak si z Prahy odvezli prohru 0:50. PBP tak už druhý zápas za sebou drží nulu a stále nenalezli soupeře, který by je alespoň trochu potrápil.

Úvodní los vyhráli domácí PBP a zvolili si příjem. Úvodní kick off přinesl zajímavou akci. Domácím po úspěšném zachycení nevyšlo předání míče a stal se z toho zachycený fumble pro Alligators. Hosté tak rozehrávali přibližně 20 yardů od end zóny PBP a měli možnost jako první otevřít skóre. Obrana PBP byla ovšem neoblomná a útok Alligators do své end zóny nepustila. Alligators se pokusili alespoň o field goal, ale míč byl zblokován a tak si nepřipsali ani 3 body. K míči se tak dostal útok PBP a ten se s jistou posouval po hřišti a svojí cestu zakončil v end zóně Alligators. Po úspěšném runu tak PBP otevřeli skóre. Oproti jiným zápasům se PBP rozhodli potvrzovat za dva body a i potvrzení bylo úspěšné. Útoku Alligators se na hřišti příliš nedařilo a místo dopředu se posouvali dozadu a to díky svým vlastním faulům. Nezbylo jim nic jiného než odkopávat a odevzdat tak míč opět útoku PBP. Ten je úspěšnější a po dlouhém passu na Jakuba Wolevského se rychle posouvá k end zóně Alligators. Pro další body si PBP doběhli úžasným během Williama Younga, který i přesto že byl faulován doběhl do cíle. PBP se opět rozhodli potvrdit za 2 body, ale tentokrát jim potvrzení nevyšlo. Útok Alligators se nemůže dostat přes obranu PBP. Pokud se jim povedl zaznamenat nějaký pohyb vpřed byli vzápětí obranou PBP zatlačeni dozadu. První čtvrtina tak ze strany Aligators přinesla jen zajímavý úvod, jinak byla v režiji PBP.

Druhá čtvrtina taktéž patřila PBP i přesto, že se brněnští velmi snažili ukořistit nějaké body. Obrana PBP byla oříšek i pro jiné soupeře a bohužel ani Alligators nenašli způsob jak přes ní projít. Útok Alligators se tak na hřišti příliš dlouho neohřál. Ani obrana Alligators to neměla jednoduché. Running backové PBP byli jak úhoři a brněnským obráncům se vysmekávali z rukou a bylo velmi obtížné je zastavit. Nejzajímavější moment této čtvrtiny byl odkop míče ze strany Alligators. Punter s míčem nejdříve zaklekl a pak ho odkopl. Samozřejmě to rozhodčím neuniklo a PBP tak rozehrávali velmi blízko end zóně. Tuto chybu PBP velmi rychle potrestali a připsali si další body. PBP se tuto čtvrtinu činili a odcházeli do šaten se značným náskokem 42:0.

Druhá polovina zápasu byla díky volně běžícímu času velmi svižná. Na začátku třetí čtvrtiny se lehce nedařilo útoku PBP kompletovat passy, ale i přesto pomalu postupovali vpřed a ještě navýšili svůj náskok. Díky pomalému postupu PBP tato čtvrtina uběhla velmi rychle bez zajímavější akce.

Do čtvrté čtvrtiny pustili PBP své druhé nasazené hráče. Ani proti nim nebyli Alligators úspěšnější a pokud se jim podařilo posunout se vpřed byli při další akci zatlačeni zpět. Zajímavý moment této čtvrtiny byl když se Alligators podařilo při skládání hráče PBP vyrazit míč a ukořistit ho tak pro sebe. Alligators si tak připsali další fumble. Ke smůle Alligators jim míč příliš dlouho nevydržel a PBP si ho velmi rychle vzali zpět. Alligators nevyšla rozehrávka a tentokrát si připsali fumble PBP. PBP se už nepodařilo zvýšit náskok a zápas tedy skončil se skóre 50:0. Podobným výsledkem skončil také první zápas PBP, kdy úřadující šampioni v prvním zápase porazili Prague Lions 48:0 na stadionu Viktorie Žižkov, před téměř 1200 diváky. Tento zápas na krásném stadionu v centru Prahy, byl zrealizován díky finanční podpoře Hl. m. Prahy, za což jim velmi děkujeme.

 
Photo: Libor Vočadlo /  www.facebook.com/liborvphoto

Photo: Libor Vočadlo / www.facebook.com/liborvphoto

 
Vojtech Novak